Zima – odśnieżanie, odśnieżanie….

Zima to pora roku, która nieustannie nas zaskakuje. Przeważnie przyzwyczaja nas do tego, że przychodzi dość późno, po miesiącach oczekiwania, opadów i niskich temperatur, pojawia się gdy jesteśmy nieprzygotowani. W ubiegłym sezonie pierwszy śnieg spadł dopiero pod koniec stycznia. Jednak tegoroczna zima może nam dać się we znaki już znacznie wcześniej, niż to miało miejsce w latach ubiegłych. Już teraz radzimy zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do odśnieżania, gdyż za kilka tygodni pogoda drastycznie się zmieni. Według meteorologów pierwszych chłodów możemy spodziewać się już w trzeciej dekadzie września.Następna fala zimna uderzy na przełomie października i listopada, możemy oczekiwać wtedy temperatur 0-5 stopni w ciągu dnia, noce natomiast będą bardzo mroźne. Już wtedy możemy przewidywać występowanie bardzo niskich temperatur i opadów śniegu.

Żeby Zima nas nie zaskoczyła, warto przygotować się do pierwszego odśnieżania i już teraz pomyśleć o kupieniu odśnieżarki.
Do prawdziwej zimy pozostało nam jeszcze kilka dni, jednak już teraz warto o niej pomyśleć i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Strony ze sprzętem do odśnieżania:
http://www.krysiak.pl/odsniezarki/
http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/odsniezarki/ranking.html

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora