Wertykulatory profesjonalne

Bujny i soczyście zielony trawnik w ogrodzie jest marzeniem zarówno profesjonalnych ogrodników, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Okazuje się, że nie trzeba być posiadaczem drogich sprzętów oraz znawcą sztuki pielęgnowania roślin, by w widoczny sposób poprawić jakość gleby i porastającej ją trawy. Doskonałym rozwiązaniem jest wertykulator podobny w swym działaniu do kosiarki, jednak mający o wiele bogatsze zastosowanie.

Łączy on w sobie funkcję przycinania trawy i spulchniania gleby. Dzieje się tak dzięki specjalnie wbudowanym ostrzom, które wykonując pionowe cięcia wbijają się w glebę na głębokość 5-10 centymetrów. Wpływa to na lepsze napowietrzenie ziemi oraz tworzy kanaliki, dzięki którym do środka dostaje się woda. Dzięki użyciu wertykulatora spada konieczność nawożenia gleby sztucznymi nawozami, jest ona w naturalny sposób wzruszana.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje wertykulatorów: ręczne, mechaniczne i elektryczne. Do najbardziej wydajnych, skutecznych i łatwych w użytkowaniu należą te z napędem elektrycznym lub spalinowym. W eksploatacji tańsze są jednak wertykulatory elektryczne, przyjazne również dla środowiska naturalnego. Najmniej popularna jest ich ręczna wersja ze względu na małą praktyczność. Wybór odpowiedniego rodzaju sprzętu zależy od osobistych upodobań ogrodnika oraz rodzaju i wielkości powierzchni do jakiej narzędzie będzie używane. Ceny wertykulatorów wahają się od 20 złotych w przypadku ręcznych. aż do 500 złotych, jeśli chodzi o wysokiej klasy urządzenia elektryczne. Nie jest to drogi wydatek, ale bardzo przyjazny i skuteczny w pielęgnacji trawnika.

Wertykulator to doskonałe urządzenie, wspomagające pielęgnację trawnika i gleby. Dzięki jego zastosowaniu poprawi się stan porastających glebę roślin, a ogród zakwitnie feerią baw. Tak przygotowane miejsce nadaje się idealnie na spędzanie czasu chwile na łonie natury w gronie rodziny i przyjaciół.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora