Urządzamy mieszkanie w stylu shabby chic

Dobrze czujesz się w romantycznych, stylowych wnętrzach, utrzymanych w jasnej kolorystyce? Otaczasz się przedmiotami z duszą, wyszukanymi na pchlich targach? Cenisz delikatną elegancję i kobiece dodatki? Styl shabby chic jest dla Ciebie doskonałym wyborem.

Kanapa w stylu Shabby ChickShabby chic to sposób urządzania wnętrz z wykorzystaniem starych lub postarzanych mebli
i innych elementów wyposażenia. W pomieszczeniach dominują jasne, pastelowe barwy – przytłumiony róż, wyblakły beż, delikatny błękit. Dopełnieniem aranżacji są motywy różane, misterne koronki, stare hafty…

Melancholijny urok wnętrz w stylu shabby chic

Efekt postarzenia uzyskuje się przy pomocy różnych technik – można niedokładnie pokryć powierzchnię kilkoma warstwami farby, zastosować przecierkę lub specjalny lakier, pod wpływem którego pojawiają się delikatne spękania. Wszystko po to, by ze stylowych sekretarzyków, tradycyjnych kredensów rodem z babcinej kuchni i klasycznych toaletek wydobyć jeszcze więcej melancholijnego uroku.

Wnętrza w stylu shabby chic są bardzo kobiece – pełne delikatnych dodatków
w stylu retro stają się bezpiecznym schronieniem dla romantycznej duszy. Nieważne, czy jest to kuchnia, sypialnia, czy salon – stylowe postarzenia wnoszą do pomieszczenia odrobinę przytulnej intymności.

Podłoga w stylu shabby chic

Shabby Chick

Prawdziwym wyzwaniem przy urządzaniu mieszkania w stylu shabby chic okazuje się jednak wybór odpowiednich paneli podłogowych. Warto bowiem aranżować wnętrze konsekwentnie
i również na podłogę położyć materiały wyglądające na starsze niż są w rzeczywistości – poprzecierane bądź delikatnie wyblakłe. Należy również uważać, by kolor paneli nie był zbyt ciemny – niepotrzebnie przytłoczy wnętrze. Samodzielna próba postarzenia może jednocześnie nie przynieść oczekiwanego efektu lub wręcz zniszczyć podłogę. Dlatego też lepiej skorzystać
z gotowych rozwiązań.

Z postarzonymi meblami ciekawie będą się komponować np. panele w odcieniu Bleached White Teak, dostępne w salonach Dobre Dla Domu. Jasna barwa i wzór naśladujący wyblaknięcie doskonale wpiszą się w ogólną stylistykę wnętrza.

Panele tego rodzaju będą pasować również do wnętrz w stylu prowansalskim lub skandynawskim.

Michał

Jestem majsterkowiczem którego największą pasją jest coś zepsuć aby potem to naprawić 🙂 Tak na poważnie to uwielbiam szczególnie prace w drewnie.

Artykuły autora | Strona www autora