Sauny


Sauny producent

Podejmując decyzję o chęci posiadania we własnym domu sauny, ważny jest odpowiedni wybór producenta. Jest to o tyle ważne, że na rynku aktualnie mamy ogromny wybór najróżniejszych urządzeń takich jak sauny i łatwo skusić się na tanie i ładne wyglądające, ale nieskuteczne w działaniu. Kierując się wyborem sauny producent tego urządzenia musi być renomowany, posiadać doświadczenie poparte dobrymi opiniami zadowolonych od lat klientów.

Sauna beczka

Sauny ogrodowe do których zaliczana jest sauna beczka czy sauna altana to doskonałe rozwiązanie godne polecenia nawet w niewielkim ogrodzie. Wykonane ze naturalnego drewna o niewielkich rozmiarach cudownie komponują się z architekturą ogrodową nawet na małej działce rekreacyjnej.

Eko sauna

Coraz większe przywiązywanie wagi do ekologicznego i zdrowego trybu życia sprawa zapotrzebowanie na odpowiednie w realizacji tego urządzenia w tym takich jak np. eko sauna.
Wykonana z bardzo trwałego drewna daje gwarancję długiego z niej korzystania a dodatkowym atutem jest cudowna woń jak roztacza się w takiej saunie spowodowana kontaktem wody z np. z jodłowym drewnem. Oprócz tego warto podkreślić, że eko sauna jest opalana drewnem a to dodatkowy komfort.

Sauny norweskie

Dużych napełnionych wodą bali używano od dawien dawna w Chinach i Japonii, ale najbardziej rozpowszechnione są tak jak i sauny w krajach skandynawskich, dlatego też balię kąpielową określa się jako sauny norweskie lub japońskie. Parujące gorącym powietrzem balie zdobywają coraz większą popularność w Polsce, coraz częściej widzimy je w ogrodach i na tarasach domów, gdzie Polacy hartują swoje ciało i dbają o dobrą jego kondycję.

Sauny japońskie

Sauny norweskie czy sauny japońskie to nic innego jak kąpiel w beczce z gorącą wodą o temperaturze około 50 stopni Celsjusza. Możliwość relaksu i odprężenia oraz oczyszczenia naszego ciała mamy dzięki niej przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne. Dobrze jeśli sauna japońska jest położona obok rzeki, jeziora czy nawet oczka wodnego dzięki którym po gorącej kąpieli możemy ochłodzić ciało w zimnej wodzie hartujące je i zwiększając jego odporność.

Sauna ruska

Bania ruska określana także jako sauna ruska to mały drewniany budynek, składający się najczęściej z dwóch części. Jedna z nich jest pomieszczeniem wypoczynkowym, druga kąpielowym. W pierwszym z nich oczekujemy na rozgrzanie się kamieni popijając np. ziołowe herbaty powodując oczyszczenie organizmu z toksyn w drugim natomiast zażywamy kąpieli podczas których okładamy swoje ciało brzozowymi lub jałowcowymi witkami.

Sauna bania

Z każdym rokiem obserwujemy rosnące zainteresowanie tym co tradycyjne i jednocześnie w naturalny sposób podnoszące nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Widać to choćby na przykładzie jakim jest sauna bania, która przeżywa w naszym kraju prawdziwy rozkwit. Świadomość zdrowego stylu życia oraz możliwości oczyszczenia swojego organizmu z toksyn, dzięki przebywaniu w wysokiej temperaturze to elementy jakie nas do niej przekonują.

Producent saun – sauny-carpenter.pl