Profesjonalne wertykulatory spalinowe

Profesjonalne wertykulatory spalinowe

Profesjonalne wertykulatory spalinowe

Aby mieć piękny trawnik trzeba nie tylko go kosić, ale dbać także o odpowiednie napowietrzenie gleby oraz usunięcie zbędnego mchu i chwastów. Temu służy właśnie wertykulacja ziemi. Czemu służy wertykulator i dlaczego warto go mieć?

Wertykulacja to nacinanie ziemi, pobudzanie trawy do wzrostu oraz usuwanie chwastów. Proces ten zazwyczaj przeprowadza się dwa razy w roku – w okresie początkowego wzrostu i po ostatnim koszeniu. Na rynku znajduje się wiele gadżetów, które mają pomóc wykonać te czynności. Żadne z nich nie zastąpi jednak profesjonalnego wertykulatora spalinowego, którego silnik jest naprawdę wytrzymały i przystosowany do wielogodzinnej pracy.

Źródło: krysiak.pl

Źródło: krysiak.pl

Spalinowy wertykulator jest bardzo trwały i raczej się nie psuje. Praca z taką maszyną nie wymaga wielkiego wkładu sił, a wręcz jest przyjemnością dla ogrodnika. Wybierając model należy zwrócić uwagę na moc i szerokość urządzenia oraz materiał, z którego wykonane są noże. Ważnym aspektem jest także pojemność kosza, do którego trafiają ścięte chwasty.

Każdy musi dokonać wyboru indywidualnie i wybrać taki model, który idealnie dopasuje się do jego potrzeb. Największą zaletą wertykulatora spalinowego jest jego duża moc oraz to, że nie potrzebuje ładowania, ani dostępu do prądu. Dlatego jest tak chętnie wybierany przez osoby, które mają duże trawniki.

Taka maszyna przyda się zwłaszcza osobom, które nie lubią spędzać każdej wolnej chwili w ogrodzie – wertykulator zanacząco skraca czas napowietrzania i oczyszczania trawnika.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora