Podkaszarki akumulatorowe do trawy

Podkaszarki akumulatorowe do trawy

Podkaszarki akumulatorowe do trawy

Na pewno każdy ogrodnik spotkał się z problemem podczas koszenia trawy. Zawsze znajdzie się miejsce, do którego kosiarka nie ma dostępu. Pojedyncze kępki trawy wystające przy krawężnikach czy krzewach bardzo irytują właścicieli. Rozwiązaniem takiego problemu są podkaszarki akumulatorowe.

Największą zaletą takiej podkaszarki jest to, że można ją używać tam, gdzie nie ma prądu. Wystarczy wcześniej naładować akumulator. Jest ona również bardzo przydatna w takich miejscach, gdzie znajduje się dużo drzew i krzewów, np. w sadzie. Kabel od podkaszarki elektrycznej plątał by się między drzewami, co było by bardzo irytujące. Mając zasilanie akumulatorowe, z łatwością można dotrzeć do każdego zakamarka, bez zbędnym utrapień z kablem. Dodatkowym atutem jest to, że podkaszarki pracują bardzo cicho, więc nie zaburzą spokoju sąsiadów.

Źródło: krysiak.pl

Źródło: krysiak.pl

Jedyną wadą takiej maszyny jest to, że trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora. Jeżeli o tym zapomnimy, możemy nie dokończyć wszystkich prac. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, gdyż to od niego będzie zależała częstotliwość ładowania energii. Dla własnej wygody warto zwrócić także uwagę na to, czy sprzęt posiada dodatkowe uchwyty, umożliwiające trzymanie maszyny oburącz, które znacząco ułatwiają pracę. Bywa też tak, że podkaszarki z akumulatorem mają mniejszą moc, niż elektryczne sprzęty. Nie jest to jednak regułą i wszystko zależy od modelu.

Podkaszarka akumulatorowa pozwala na dopracowanie wyglądu trawnika do perfekcji. Dzięki niej z łatwością dojedie się do miejsc niedostępnych dla innych sprzętów.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora