Podkaszarka żyłkowa elektryczna

Podkaszarka żyłkowa elektryczna

Podkaszarka żyłkowa elektryczna

Każda osoba, która posiada jakikolwiek trawnik lub działkę, musi zainwestować w kosiarkę, którą będzie mogła kosić rosnącą trawę. Wybór należy dokładnie przemyśleć i dopasować do rodzaju powierzchni. Kto powinien zdecydować się na podkaszarkę żyłkową elektryczną i dlaczego?

Czym jest podkaszarka żyłkowa elektryczna? To urządzenie, zasilane energią elektryczną, w którym znajdują się dwie żyłki, które podczas wirowania ucinają kępki trawy. Podkaszarka ta idealnie sprawdzi się na małych powierzchniach oraz na nierównym terenie, np. przy koszeniu trawy przy krzewach, płocie lub tam, gdzie zwykła kosiarka nie jest w stanie dosięgnąć.

Kupując taki sprzęt należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on regulowaną rękojeść. Dzięki temu podczas koszenia z łatwością będzie można dopasować podkaszarkę do wzrostu osoby koszącej. Dzięki temu osoba nie zmęczy się tak bardzo, jak przy zbyt małej rączce. Trawę tnie głowica, w której znajduje się żyłka. Może się ona wysuwać ręcznie, półautomatycznie lub automatycznie. Najczęściej poleca się tę półautomatyczną, gdyż nie jest tak droga jak automatyczna i nie wymaga takiego nakładu sił, jak w przypadku głowicy ręcznej.

podkaszarka

Źródło: www.krysiak.pl

Najważniejszymi zaletami elektrycznych podkaszarek jest to, że są one lekkie, dość tanie, wygodne, ciche oraz, że nie tworzą one spalin. Można także dopasować silnik do potrzeb użytkownika. Ich wadą jest natomiast to, że żyłka czasami się zrywa i trzeba ją wymienić oraz że potrzebny jest do niej kabel z zasilaniem. Dla osób, które nie chcą lub nie mogą doprowadzić zasilania elektrycznego przygotowano alternatywę – podkaszarkę elektryczną z akumulatorem.

Podkaszarka elektryczna zapewnia dojście nawet do najmniejszych zakamarków ogrodu. Jest także dobrym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich posesji, którzy nie potrzebują wyspecjalizowanych sprzętów. To właśnie dla takich osób maszyna ta jest idealnym pomysłem.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora