Piły spalinowe łańcuchowe

Piły spalinowe łańcuchowe

Piły spalinowe łańcuchowe

Właściciele dużych ogrodów, w których znajduje się spora liczba drzew i krzewów, powinni posiadać profesjonalny sprzęt. Jednym z nich, na pewno jest piła łańcuchowa, napędzana silnikiem spalinowym.

Ten rodzaj piły łańcuchowej przeznaczony jest do pracy na naprawdę dużej powierzchni i do sporych kawałków drewna. Silnik spalinowy jest często wybierany przez klientów, ponieważ jest on wytrzymały, a przemieszczanie się z taką piła nie sprawia żadnych problemów – w przeciwieństwie do piły elektrycznej.

Źródło: krysiak.pl

Źródło: krysiak.pl

Decydując się na taki rodzaj piły, należy pamiętać, że wymaga on serwisowania. Maszyny z silnikiem dwusuwowym potrzebują stosowania odpowiedniej mieszanki benzyny i oleju. Zbyt mała ilość oleju może doprowadzić do zatarcia silnika. Dlatego właśnie na ten model powinny decydować się osoby, które mają wiedzę na temat tego, jak go używać.

Jak powinno się dbać o piłę łańcuchową? Należy zapewnić odpowiedni naciąg łańcucha, a po użyciu piły dobrze ją wyczyścić oraz co jakiś czas sprawdzić stan filtra powietrza. Nie można zapomnieć także o bezpieczeństwie podczas pracy – wszystkie osoby, oprócz pilarza powinny zachować dystans w stosunku do miejsca pracy. Pilarz powinien posiadać specjalne ochraniacze – kask z ochronną siatką na twarz oraz słuchawkami na uszy.

Piła spalinowa łańcuchowa jest profesjonalnym sprzętem. Każdy, kto ją używa, powinien posiadać odpowiednią wiedzę, by nie wyrządzić sobie, ani nikomu innemu, krzywdy.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora