Pilarki spalinowe dla leśnictwa

Pilarki spalinowe dla leśnictwa

Pilarki spalinowe dla leśnictwa

Praca w lesie to bardzo ciężkie zadanie. Wymaga ono dużej siły od pracowników oraz umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji, by nikogo nie skrzywdzić. Czynności, które mają na celu regulację krajobrazu, są możliwe dzięki odpowiednim maszynom. Jedną z nich jest pilarka.

Źródło: krysiak.pl

Źródło: krysiak.pl

Pilarki używane w lesie napędzane są przez spalinowe silniki. Mają one większą moc i są w stanie poradzić sobie z naprawdę wielkimi konarami. Taka pilarka jest także znacznie wygodniejsza w użyciu – co jest istotnym elementem dla pilarzy, którzy będą nią pracować przez wiele godzin dziennie. Jednak, jest znacznie głośniejsza od tej elektrycznej, dlatego należy pamiętać o odpowiednim ubiorze i słuchawkach chroniących uszy pilarza.

Ważną zaletą takiej pilarki jest to, że nie jest potrzebne inne źródło zasilania, poza paliwem. Należy jednak odpowiednio dobrać mieszankę paliwową, by pilarka dobrze pracowała i służyła przez wiele lat.

W lesie przyda się także pilarka z wysięgnikiem, czyli urządzenie, które ułatwia dostęp do wysoko położonych gałęzi. Dzięki temu, pilarz nie musi wchodzić na wysoką drabinę lub innego rodzaju podnośnik.

W leśnictwie stosuje się wiele maszyn, które ułatwiają pracę człowiekowi. Jedną z nich jest właśnie pilarka spalinowa. Każda firma, która zajmuje się taką działalnością powinna mieć taki sprzęt.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora