Pilarka elektryczna do żywopłotu

Pilarka elektryczna do żywopłotu

Pilarka elektryczna do żywopłotu

Pilarka elektryczna do żywopłotu to innymi słowy nożyce elektryczne. Taki sprzęt powinien mieć każdy, kto musi zmagać się z różnego rodzaju roślinnością, która wymaga przycinania. Co powinieneś wiedzieć o tym sprzęcie, zanim dokonasz zakupu?

Pilarki elektryczne są przystosowane do pracy na średniej wielkości powierzchni. Podczas obcinania żywopłotu elektryczną pilarką nie zmęczysz się tak, jak w przypadku użycia ręcznych nożyc, a z kolei spalinowy silnik ma znacznie większą moc i przeznaczony jest do stosunkowo dużej powierzchni.

Źródło: krysiak.pl

Źródło: krysiak.pl

Największą zaletą takiej pilarki jest cicha praca i lekkość. Inne sprzęty są znacząco cięższe, przez co praca z nimi jest bardziej męcząca. Dodatkowo takie nożyce nie wytwarzają spalin, a więc nie zanieczyszczają atmosfery. Są także tańsze od tych spalinowych, a zasilanie prądem poprzez przewód sprawia, że czas pracy urządzenia jest niemalże nieograniczony.

Takiej pilarki nie powinno używać się na mokrych powierzchniach i nie są one przeznaczone do wielkich metraży. Podczas pracy należy także uważać na przewód z prądem, by go przypadkowo nie naruszyć.

Wybierając pilarkę należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, między innymi na moc urządzenia, ciężar oraz ostrze, które będzie cięło żywopłot. Maszyna powinna także minimalizować drgania, by praca z nią była przyjemna. Jeżeli wiesz, że będziesz obcinał roślinę o skomplikowanym kształcie, wybierz pilarkę o krótkiej listwie tnącej, by ułatwić sobie pracę.

Pilarka elektryczna przydaje się w pracach ogrodowych. Jest idealna dla niemalże każdego ogrodnika, który co jakiś czas musi zadbać o wygląd swojego żywopłotu.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora