Odkurzacz do liści – dmuchawa

Odkurzacz do liści – dmuchawa

Odkurzacz do liści – dmuchawa

Zadbany i piękny ogród jest wizytówką każdego domu. Piękne, kolorowe kwiaty i zadbany trawnik jednak nie wystarczą. Warto dbać o posadzone rabaty i systematycznie pielęgnować zieleń. Czasami w utrzymaniu czystości w ogrodzie przeszkadzają jednak suche liście, które wyglądać mogą nieestetycznie. Rozwiązaniem problemu jest odkurzacz ogrodowy, dlatego podpowiadamy czym kierować się przy jego wyborze.

Źródło: krysiak.pl

Źródło: krysiak.pl

Służy do zbierania opadłych liści. gałązek drzew i pąków kwiatowych. Jest bardzo przydatny w momencie, kiedy liście znajdują się w trudno dostępnych zakamarkach, a powierzchnia ogrodu jest duża. Zasada jego działania jest taka sama jak w przypadku odkurzaczy domowych. Podczas zakupu na szczególną uwagę warto zwrócić na wagę urządzenia, pojemność worka na śmieci, moc silnika., źródło zasilania oraz stosowane zabezpieczenia.

Warto, by ogrodowy odkurzacz wyposażony był w dodatkowe funkcje. Najbardziej praktyczną z nich jest dmuchawa. Jej zastosowanie sprawdza się szczególnie w przypadku, kiedy liście są mokre lub wilgotne. Dmuchawa za pomocą silnego strumienia powietrza osusza je, a następnie zasysa do specjalnego worka, co umożliwia precyzyjne oczyszczenie trawnika z nagromadzonych śmieci. Odkurzacze są także często wyposażone w funkcję rozdrabiania, dzięki czemu zebrane odpady mogą zajmować mniej miejsca.

Tradycyjną metodę zbierania liści zastępują odkurzacze, które mają bardzo duże zastosowanie. Poza ogrodnictwem można wykorzystać je do czyszczenia innych powierzchni. Przy ich pomocy skutecznie usunięty zostanie na przykład piasek lub żwir z płyty chodnikowej. Jego precyzja i użyteczność sprawiają, że urządzenie to jest coraz bardziej docenianym sprzętem.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora