Modne aranżacje wnętrz – najnowsze trendy

Podążanie za modą zazwyczaj kojarzone jest ze strojami i ich zmienianiem z sezonu na sezon. Do branży architektury wnętrz także ona dociera, ale ma to do siebie, że jej echa są bardziej długotrwałe. Przecież nie przeprowadza się generalnego remontu każdego roku! Warto jednak być na bieżąco z trendami, ponieważ są świetnym źródłem inspiracji. Jeżeli trafią w czyiś gust, mogą stanowić zaczątek wspaniałej aranżacji.

Kuchnia

Obecnie gotuje się modnie w otoczeniu minimalizmu. Sprzęt AGD nie tylko powinien mieć stonowaną barwę, najlepiej czerń lub biel na wysoki połysk, ale też być wkomponowany w zabudowę. Jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów jest mleczne lub barwione szkło, którym można wyłożyć część ściany albo zrobić z niego elegancki blat. Aby wnętrze nie było zbyt monotonne, warto urozmaicić je kilkoma drobiazgami w wyrazistych kolorach.

Salon

Merbau Komodo MoltiTutaj też stawia się na prostotę. Nadal na topie jest styl skandynawski, w którym używa się naturalnych materiałów, bieli i beżów. Aby stworzyć atmosferę ciepła i przytulności, warto dodać kilka ozdób hand-made. Bardzo popularny jest decoupage. Tą techniką można udekorować pudełka, ramki na zdjęcia, a nawet całe meble. Do tego samego celu ma prowadzić także wstawienie kominka, miękkiego dywanu i wygodnych foteli.

Łazienka

Z jednej strony, łazienka ma być po prostu funkcjonalna i nowoczesna, z drugiej i tam zaczyna się wprowadzać zmiany. Mile widziane są obrazy na ścianach, dywan na podłodze oraz nietypowe meble, na przykład tapicerowany fotel lub niewielki kredens. Na takie ekstrawagancję mogą sobie niestety pozwolić tylko szczęśliwi posiadacze dużych, przestronnych pomieszczeń.

W całym mieszkaniu można wprowadzić modne innowacje. Jak widać, niektóre nie wymagają wcale poważnych zmian. Niewielka ozdoba w stylu retro, najlepiej wykonana samodzielnie, świetnie się sprawdzi w każdym pokoju. Planując większe urozmaicenia, na przykład malowanie, warto postawić na stonowane kolory urozmaicone rzucającymi się w oczy akcentami.

Zobacz więcej na http://www.ddd.com.pl/

Michał

Jestem majsterkowiczem którego największą pasją jest coś zepsuć aby potem to naprawić 🙂 Tak na poważnie to uwielbiam szczególnie prace w drewnie.

Artykuły autora | Strona www autora