Kosy i podkaszarki elektryczne

Kosy i podkaszarki elektryczne

Kosy i podkaszarki elektryczne

Koszenie trawy to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w ogrodzie. Tam, gdzie zwykła kosiarka nie ma dostępu, pomocną okazuje się kosa lub podkaszarka, która zapewnia dostęp do każdego miejsca.

Źródło: www.krysiak.pl

Źródło: www.krysiak.pl

Dla kogo

Kosy i podkaszarki są idealnym rozwiązaniem do koszenia między innymi trawy przy krawężniku lub przy płocie, przy innych roślinach, np. przy drzewach lub krzewach oraz na wszelkich wąskich i pochyłych powierzchniach.

Rodzaje podkaszarek

Na rynku znajdziemy dwa modele podkaszarek – te z żyłką oraz z nożami. Modele z żyłką wyposażone są w nylonowe nici, które pod wpływem drżenia ucinają trawę. Wadą tego rodzaju podkaszarki jest to, że żyłki stosunkowo często trzeba wymieniać. Modele z nożami wyposażone są w ostrza metalowe lub plastikowe. Są one bardziej wytrzymałe i idealnie nadadzą się do koszenia terenu z dużą ilością kamieni i drewienek, które utrudniają koszeni działki. Wybierając taki sprzęt mamy do wyboru podkaszarki spalinowe oraz elektryczne.

Kosy

Kosy charakteryzują się dużą mocą. Na rynku dostępne są dwa modele podkaszarek: z żyłką oraz z tarczą. W pierwszym modelu, podobnie jak w podkaszarce, trawę ucinają żyłki. Jeżeli w kosie znajduje się tarcza, wówczas maszyna jest przygotowana do cięcia naprawdę twardych elementów – dzięki twardemu wałowi i przekładni, są one w stanie uciąć nawet małe drzewo.

Pamiętaj

Używając takich sprzętów jak kosa czy podkaszarka, musisz pamiętać o bezpieczeństwie. Załóż ochronne okulary oraz słuchawki, by zadbać o swoje oczy i uszy, by nie wpłynęły na nie żadne negatywne czynniki zewnętrzne.

Kosa czy podkaszarka przyda się niemalże każdemu ogrodnikowi, gdyż na każdej działce znajdują się jakieś nierówności, czy miejsca, w których trzeba wyjątkowo uważać kosząc trawę.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora