Kosiarki


Kosy spalinowe

Kosy spalinowe sprawiają, że prace związane z profesjonalną pielęgnacją zieleni stają się bardziej efektywne i wydajne. Świetnie sprawdzają się przy koszeniu miejsc trudno dostępnych, gdzie dostęp dla standardowych kosiarek jest ograniczony. Kosy spalinowe radzą sobie nie tylko z trawą, ale także ze ścinaniem małych krzewów oraz zarośli. Cechuje je większa moc, niż podkaszarki spalinowe, które sprawdzają się przy wykonywaniu prac w domowym ogrodzie. Kosy spalinowe powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Kosiarki spalinowe

Idealnie przystrzyżony trawnik to marzenie, każdego właściciela ogrodu. Niezbędnikiem w tej dziedzinie są kosiarki. Ze względu na napęd wyróżniamy trzy typy kosiarek:
ręczne (pchane przez człowieka)
elektryczne(w tym akumulatorowe)
spalinowe (dwu- lub czterosuwowe)
Główną zaletą kosiarek spalinowych jest fakt, że nie musimy martwić się o dostępność źródła zasilania . Kosiarki spalinowe polecane są zwłaszcza osobom posiadające duże trawniki. Ten typ kosiarki jest bardziej wydajny i zwiększa efektywność naszej pracy.

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne są dość ciche, nie zanieczyszczają środowiska, są łatwe w konserwacji i uruchamianiu. Jedyną ich wadą jest przewód elektryczny, który może utrudniać swobodne przemieszczanie się. Należy uważać, aby go nie przeciąć. Przy wyborze kosiarki należy kierować się przede wszystkim powierzchnią terenu do koszenia. Kosiarki elektryczne są doskonałym wyborem przy mniejszych powierzchniach, ze stałym dostępem do prądu. Przy powierzchniach powyżej 2000m2 najbardziej wskazana jest kosiarka samojezdna.