Kosiarki spalinowe do trawy z napędem

Kosiarki spalinowe do trawy z napędem

Kosiarki spalinowe z napędem

Równomiernie i dokładnie przycięty trawnik to zasługa dobrej kosiarki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli jednak na uwagę zasługuje z pewnością spalinowa kosiarka z napędem. Co ją charakteryzuje i jakie są jej główne zalety?

Źródło: www.krysiak.pl

Źródło: www.krysiak.pl

Kosiarka spalinowa nadaje się zarówno do wielkich, jak i małych trawników. Najczęściej dobrze dostosowuje się do nierównych i pochyłych terenów ze względu na dużą moc. Jest nieco droższa od kosiarki elektrycznej, jednak w przeciwieństwie do niej nie wymaga dostępu do prądu ze względu na używane do jej napędzania paliwo. Jest też bardziej wydajna w przypadku dużych powierzchni. Jej moc zawiera się najczęściej w przedziale od 3,5 do 5,5 KM. Kosiarki wyposażone w napęd na koła doskonale nadają się do dużych powierzchni, szczególnie tych przekraczających 1000 metrów kwadratowych. Umożliwia to łatwiejsze prowadzenie kosiarki, co wpływa na komfort koszenia. W celu uniknięcia niepożądanych hałasów warto wyposażyć kosiarkę w obudowę tłumiącą oraz katalizator wydzielanych substancji. Aby kosiarka spalinowa na dłużej zachowała swoją funkcjonalność warto regularnie dokonywać przeglądów technicznych, polegających na wymianie oleju i czyszczeniu filtrów. Tylko tak można zyskać pewność, że urządzenie będzie działało bez zarzutu.

Przy wyborze kosiarki warto pamiętać, by jej rodzaj był dostosowany do ukształtowania terenu w naszym ogrodzie oraz jego powierzchni. Ważnymi elementami są także rozmiar urządzenia, jego moc oraz szerokość ostrzy tnących. Wszystko to oddziałuje na jakość wykonywanej pracy, co bezpośrednio wpływa na niepowtarzalny wygląd wymarzonego ogrodu. Odpowiednia jego pielęgnacja może sprawić, że stanie się on naszym ulubionym miejscem.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora