Jak używać podkaszarki?

Jak używać podkaszarki?

Podkaszarki – sposoby używania

Podkaszarki sprawdzają się doskonale w przypadku małych powierzchni, gdzie ukształtowanie trawnika jest nierówne. Urządzenia te docierają tam, gdzie zwykłe kosiarki lub traktorki nie są w stanie sięgnąć. Jak zatem wybrać najlepszą podkaszarkę i w jaki sposób jej używać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, od elektrycznych, po żyłkowe i spalinowe. Każdorazowo warto wziąć pod uwagę wielkość i ukształtowanie terenu do koszenia oraz takie parametry techniczne urządzenia jak moc i rodzaj układu tnącego. Podczas pracy przydatny będzie także taki element jak kąbłok ochronny, który zapobiega przycinaniu i uszkodzeniom części roślin wystających nad trawnik.

Źródło: www.krysiak.pl

Źródło: www.krysiak.pl

Podczas pracy z podkaszarką warto zaopatrzyć się w odzież ochronną, kask, okulary oraz słuchawki tłumiące uciążliwy hałas. W żadnym wypadku nie wolno zdejmować ochronki z urządzenia, ponieważ zapobiega ona odpryskom, a jednocześnie chroni ostrze przed stępieniem. Pracę można ułatwić sobie stosując koło lub mocując uchwyty, które przydatne będą w przypadku przemieszczania sprzętu, szczególnie jeśli jest on ciężki. Po skończonych czynnościach warto każdorazowo sprawdzić stan techniczny urządzenia, wyczyścić je i uzupełnić poziom oleju oraz paliwa, w przypadku podkaszarek spalinowych oraz naładować akumulator w przypadku sprzętu elektrycznego.

Jeśli zależy nam na precyzyjnej pielęgnacji trawnika warto zainwestować w podkaszarkę, ponieważ umożliwia ona dotarcie do miejsc, niedostępnych dla kosiarek. Odpowiednio dostosowane parametry urządzenia do rodzaju powierzchni pozwolą cieszyć się zadbanym i pięknym trawnikiem, który wzbogaci nasz ogród.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora