Jak urządzić salon w stylu etno?

Jak urządzić salon w stylu etno?

Etno i folk to style, które od niedawna królują zarówno na rynku odzieżowym, jak i w wystroju wnętrz. Duża ilość intensywnych barw, wzory inspirowane naturą i natłok ozdób i dodatków to podstawowe elementy wyróżniające styl etniczny. Chcesz wprowadzić ten typ aranżacji do swojego wnętrza? Zobacz, jak zrobić to od podstaw.

Salon w stylu EtnoMyślą przewodnią stylu etno jest Blisko natury. Inspiracje przyrodą i rdzenną kulturą uwidaczniają się na każdym kroku pod różnymi postaciami np. na tkaninach poduszek, kanap, koców, a także dywanów czy lamp. Jeśli marzysz o salonie w stylu etno, koniecznie musisz zadbać o prawdziwie naturalne tło. Jak? Najlepiej za pomocą podłóg drewnianych i paneli montowanych na ścianach.

Drewno z natury – podłoga z desek w salonie

Jak sprawić, aby kontakt z naturą trwał cały czas? Bardzo prosto. Wystarczy tylko ułożyć na podłodze deski wykonane z najlepszych gatunków drzew. Mogą to być zarówno deski z polskiego dębu dostępnego w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, jak i egzotycznych drzew takich jak merbau czy jatoba. Dlaczego akurat te gatunki drewna uważa się za najlepsze? Są one przede wszystkim bardzo twarde, dzięki czemu nie widać na nich uszkodzeń i zadrapań. Ponadto drewno to w bardzo małym stopniu reaguje na zmieniające się warunki atmosferycznetakie jak temperatura, wilgotność, a nawet ciśnienie.

Jeśli chcesz, aby wystrój Twojego wnętrza nawiązywał do natury, wybierz drewno olejowane. Olej – w przeciwieństwie do lakieru – nie tworzy dodatkowej, gładkiej warstwy na powierzchni całej podłogi. Wnika on w strukturę drewna, podkreślając jego naturalne właściwości – uwidacznia słoje, żłobienia i uwypukla różnice tonów każdej z desek..

Drewno inspirowane naturą – panele na ścianach

Uważasz, że drewno na podłodze to za mało, aby stwierdzić, że w salonie dominuje styl etno? Jeśli tak, czeka Cię kolejnaSalon w stylu etno egzotyczna niespodzianka. Tym razem drewniane elementy możesz umieścić na… ścianach! Pamiętasz modę lat 70. i 80. XX wieku, kiedy to w większości mieszkań można było zobaczyć drewno zamontowane w przedpokojach? Chociaż wiele osób zrezygnowało z tego dodatku, trzeba pamiętać, że moda zawsze wraca. Tak jest i tym razem tylko… w nieco odnowionej odsłonie.

Nowoczesne panele na ścianach podkreślają charakter całego wnętrza i wprowadzają do niego bardzo naturalny wygląd. Na stronie Dobre dla Domu dostępne są panele ścienne zarówno w białych barwach jesionu, złotej sosny, jak i ciemnej wiśni.

Panele na ścianach możesz układać w dowolny sposób:

  • prostopadle do podłogi na całej powierzchni ścian,

  • równolegle do podłogi na całej powierzchni ścian,

  • na wybranym fragmencie ściany.

Teraz wiesz już, jak możesz stworzyć idealne tło stylu etno. Wszystkie potrzebne do pracy produkty znajdziesz na www.dobredladomu.pl.

Michał

Jestem majsterkowiczem którego największą pasją jest coś zepsuć aby potem to naprawić 🙂 Tak na poważnie to uwielbiam szczególnie prace w drewnie.

Artykuły autora | Strona www autora