Domki z bali

Domki z bali

Domki z bali

Przyjazne dla środowiska, wykonane z naturalnych materiałów, wytrzymałe i tworzące niepowtarzalny klimat, takie są właśnie domki z bali. Choć jeszcze nie dość rozpowszechnione w Polsce to jednak zyskujące coraz większą popularność i uznanie. Co należy do ich głównych zalet? Największym ich atutem jest wykonanie z naturalnego materiału jakim jest drewno, wpływające korzystnie na regulację wilgotności i pochłanianie niekorzystnych jonów wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. To wszystko przyczynia się do określania ich mianem najzdrowszych domów. Drewno stanowi także doskonały izolator termiczny i akustyczny, dzięki czemu zachowuje ciepło i tłumi nieprzyjemne hałasy.

Źródło: flickr.com

Źródło: flickr.com

Niewątpliwym atutem jest także krótki czas budowy domów z drewna oraz możliwość ich postawienia o każdej porze roku i w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Wykorzystanie materiału jakim jest drewno i połączenie go metalowymi łącznikami wyklucza stawianie murowanych elementów i konstrukcji, co znacznie ogranicza czas. Jakość i komfort użytkowania zależy przede wszystkim od rodzaju użytego budulca. Warto jednak wybrać drewno o najlepszych parametrach, ponieważ daje to pewność dłuższego użytkowania i wygodę użytkowania.

Jedynym minusem domów z bali jest koszt ich budowy, który wiąże się ze znalezieniem wyspecjalizowanego wykonawcy oraz sprowadzeniem wysoko gatunkowego drewna z zagranicy ze względu na jego większą wytrzymałość.

Domki z bali to idealne rozwiązanie dla osób ceniących piękno natury i dbających o środowisko naturalne. Drewniane domy wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale także na atmosferę panującą we wnętrzu, a do tego dają możliwość swobodnej aranżacji wnętrz, które napawają harmonią i spokojem.

Dowiedź się więcej na: domkibalie.pl

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora