Dmuchawy do liści spalinowe

Dmuchawy do liści spalinowe

Spalinowe dmuchawy do liści

Złota, polska jesień potrafi zachwycić, ale po pierwszym, niewątpliwie pozytywnym wrażeniu, staje się utrapieniem dla właścicieli przydomowych i działkowych ogrodów. Staje się tak za sprawą zalegających w każdym możliwym kącie liści. Dopóki są świeże i mienią się pięknymi, ciepłymi barwami, daje to całkiem ciekawy efekt, ale wraz z upływem czasu zaczynają po prostu szpecić krajobraz. Na ten problem jest tak naprawdę tylko jedno praktyczne rozwiązanie – zakup odpowiedniej dmuchawy, najlepiej spalinowej.

dmuchawa spalinowa

Źródło: www.krysiak.pl

Oczyść trawnik z pełną mocą

Przejście się po działce z urządzeniem w rękach to nieporównywalnie mniejszy wysiłek, niż zbieranie liści w jedno miejsce za pomocą miotły. Jeżeli posiada się odkurzacz ogrodowy, to automatycznie niechciane części roślin są wciągane do zamontowanego worka, w przypadku, gdy dysponuje się wyłącznie funkcją dmuchania, po zebraniu wszystkich na jednej przestrzeni, wystarczy je zutylizować.

Dla kogo spalinowa dmuchawa?

Istnieje kilka typów dmuchaw. Spalinowa charakteryzuje się tym, że jest bardzo wydajna, a przy tym niewielka rozmiarowo. Typowa waga to zaledwie 3 kilogramy, więc poradzi sobie z nią nawet dziecko. Z wersjami elektrycznymi wygrywa nie tylko masą i brakiem ograniczenia ciągnącym się kablem, ale też możliwością dłuższej pracy bez przerwy. Minusem jest duży hałas, więc ten rodzaj można odradzić wszystkim, którzy mieszkają wśród przewrażliwionych sąsiadów.

Używanie dmuchawy z silnikiem spalinowym

Urządzenie jest proste w obsłudze, bo zasadniczo składa się tylko z napędu oraz rury wyrzucającej z siebie strumień powietrza. W teorii, nie powinno być problemu z obsługą, ale niestety, trzeba poćwiczyć. Samo odpalanie silnika spalinowego to pestka, gorzej, kiedy przychodzi do faktycznego poruszania liści. Aby przemieszczały się tam, gdzie życzy sobie tego użytkownik, potrzeba ostrożności. Najlepiej jest trzymać sprzęt pod niewielkim kątem do powierzchni ziemi.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora