Dmuchawy do liści akumulatorowe

Dmuchawy do liści akumulatorowe

Akumulatorowe dmuchawy do liści

Z zalegającymi liśćmi, które opadły z drzew na ziemię, co jesień walczą wszyscy ogrodnicy i nie tylko. Dmuchawy kojarzą się z wielkimi, ciężkimi sprzętami, nieprzeznaczonymi do przydomowego ogródka. A jednak, na rynku znajdują się także małe dmuchawy, które pomogą posprzątać powierzchnię ziemi, nawet na małej powierzchni.

dmuchawa akumulatorowa

Źródło: www.krysiak.pl

Największą zaletą takiej maszyny jest to, że nie ma ona kabla, a więc poruszanie się z dmuchawą jest naprawdę łatwe. Dodatkowo maszyna ułatwia sprzątanie ogrodu przed zimą, a więc skraca czas, który musimy poświęcić na jesienne porządki. Największą wadą dmuchawy akumulatorowej jest waga samego akumulatora, przez co sprzęt jest znacznie cięższy, niż w przypadku zwykłej dmuchawy. Jednak, do każdej maszyny dołączony jest pas, który minimalizuje odczuwanie ciężaru podczas wykonywania prac.

Jak dobrać odpowiednią dmuchawę do potrzeb? Każdy spotyka się z problemem – chce lekki sprzęt i wygodny w użyciu, ale z kolei, mocny silnik, z dużą wydajnością. Wówczas trzeba iść na kompromis i wybrać taki sprzęt, który zapewni w miarę łatwe użytkowanie i średni czas użytkowania.

Warto przemyśleć także zakup wielofunkcyjnego sprzętu, a więc dmuchawy, którą można zamienić na odkurzacz, który może także przydać się w ogrodzie, np. przy zbieraniu małych zanieczyszczeń, np. wyschniętych igieł z drzew iglastych.

Używanie dmuchawy, mimo iż wydaje się bardzo łatwe, w rzeczywistości może spowodować parę problemów. Przede wszystkim, pierwszy raz użyj sprzętu na otwartej przestrzeni, np. na trawniku, by tam nauczyć się, jak ułożyć dmuchawę, by liście leciały w odpowiednią stronę. Dopiero, gdy opanujesz maszynę, zacznij sprzątać wąskie alejki, czy trawniki, by nie zdmuchnąć żwiru, żyznej gleby czy ozdobnych kamyczków.

Akumulatorowa dmuchawa do liści daje wiele możliwości. Sprawdzi się ona nie tylko na wielkiej powierzchni, ale także w małych ogrodach. Znacznie zmniejszy czas, który trzeba poświęcić na prace ogrodowe.

Krzysztof

Pasjonat ogrodnictwa, zawodowo zajmujący się aranżacją ogrodów oraz wnętrz. Uwielbia majsterkować w swoim warsztacie słuchając dobrej muzyki

Artykuły autora | Strona www autora