Bambus – sposób na wytrzymałą i elegancką podłogę

Bambus w krajach azjatyckich od wieków jest uważany za roślinę symbolizującą szczęście, niezłomność i długowieczność. Stanowi bardzo popularny materiał, wykorzystywany do wyrobu dekoracji, mebli oraz przedmiotów codziennego użytku. Bambusowe elementy pojawiają się również we współczesnych wnętrzach, niekoniecznie inspirowanych kulturą i stylistyką orientu. Coraz większą popularność zyskują chociażby… bambusowe podłogi. Sprawdź, dlaczego warto we własnym domu ułożyć posadzkę z bambusowych desek!Bambus

Bambus nie jest drzewem, lecz rośliną o drewniejących łodygach. Dlatego też wygląd podłogi z tego materiału nieco różni się od tych wytwarzanych z dębu czy jesionu. Posadzka bambusowa nie posiada usłojenia, charakteryzuje się również oryginalną barwą, która z biegiem lat nieco jaśnieje. Co ciekawe – tego typu podłoga dostępna jest w kilku kolorach, m.in. jasnym, naturalnym (bambus naturalny) lub nieco ciemniejszym, przypominającym karmel (tzw. bambus karmelowy).
Jednak nie tylko nietypowy rysunek drewna sprawia, że podłogę bambusową uważa się za jedną z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych. Sprawdź, jakie są najważniejsze zalety bambusowej podłogi.

W zgodzie z naturą
Bambus jest materiałem bardzo ekologicznym – nie tylko ze względu na swoje naturalne pochodzenie. To jedna z najszybciej rosnących roślin na świecie. Już po 5-6 latach od zasadzenia bambus może zostać wykorzystany jako materiał na podłogę. Ścięta roślina bardzo szybko odrasta i nie wymaga kolejnego sadzenia czy nawożenia. Dla porównania – dąb czy klon rosną przez kilkadziesiąt lat, więc uprawy nie mogą być tak szybko regenerowane.
Piękno na lata
Bambus należy do jednego z najtwardszych gatunków na rynku podłóg drewnianych. Dzięki temu jest bardzo trwały i odporny na ścieranie. W produkcji bambusowej podłogi stosuje się dodatkowo twarde wykończenia, m.in. maluje się deski kilkoma warstwami utwardzającego lakieru. Sprawia to, że posadzka wykonana z tego materiału uważana jest za bardziej wytrzymałą od cenionej za trwałość podłogi dębowej. Nadaje się więc do uczęszczanych pokoi, a nawet do pomieszczeń użyteczności publicznej.
Posadzka bambusowa dobrze znosi również kontakt z wodą – może więc być układana nawet w łazience. Nie chłonie wilgoci, nie kurczy się ani nie pęcznieje.
Szeroki wybór podłóg bambusowych znajdziesz w sklepie Dobre Dla Domu

Michał

Jestem majsterkowiczem którego największą pasją jest coś zepsuć aby potem to naprawić 🙂 Tak na poważnie to uwielbiam szczególnie prace w drewnie.

Artykuły autora | Strona www autora